fot. PAP/Art Service 2

Otwarcie nowego ośrodka turystycznego PKL w Solinie. Premier RP: Ta inwestycja to kolejna odsłona tego, co nazywamy repolonizacją 

W Solinie na Podkarpaciu otwarto dziś nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych. W wydarzeniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w swoim wystąpieniu podkreślił, że inwestycja zwiększa możliwości turystyczne dla mieszkańców Polski i turystów zagranicznych.

https://twitter.com/PremierRP/status/1542813603392327681

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza, dodatkowe setki miejsc pracy w całym przemyśle turystycznym. Szef rządu ocenił, że nowy ośrodek turystyczny stanowi kolejną odsłonę repolonizacji.

– Nie byłoby tej wspaniałej inwestycji, gdyby nie Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Nie byłoby tego, gdyby nie nasza strategia prowadząca do odkupowania aktywów z rąk zagranicznych inwestorów, którzy niestety nie wkładali dodatkowych środków w inwestycje w takim wymiarze, w jakim należałoby to robić – wyjaśnił premier RP.

https://twitter.com/PremierRP/status/1542791863521972226

Szef rządu podkreślił, że ta inwestycja nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca między rządem a samorządem.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd Donalda Tuska wyprzedał Polskie Koleje Linowe i dopiero za zarządów Zjednoczonej Prawicy doszło do ich repolonizacji.

https://twitter.com/PremierRP/status/1542787585139003392

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl