J. Wiśniewska o relacjach PiS z prezydentem: merytoryczne i rzeczowe

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska określiła relacje PiS z prezydentem Andrzejem Dudą jako „merytoryczne i rzeczowe”. Ważne, że podejmujemy wspólne działania do realizacji naszego programu – dodała.

Europoseł zwróciła uwagę, że prezydent był kandydatem z ramienia PiS.

„Łączy nas wspólny program i wspólna idea zmiany państwa. Zmiany państwa takiego, które będzie odwrócone twarzą do obywateli, a nie tak, jak było za rządów PO-PSL – plecami” – mówiła w sobotę w TVP Info.

Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że zawetowanie przez prezydenta dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, było zaskoczeniem, jednak – jak zaznaczyła – „prezydent skorzystał ze swojej prerogatywy”.

„Pojawiły się widocznie w jego ocenie pewne wątpliwości. Postanowił być może doszlifować, zmienić. Będzie projekt przedstawiony, będziemy mówić o szczegółach, w czym tak naprawdę ten projekt odbiega od tego, co przedstawiało PiS” – powiedziała polityk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl