fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Informacje o tym, że „500 plus” miałoby być zawieszane czy zmniejszone – absolutnie nieprawdziwe

Informacje jakoby świadczenie „500 plus” miałoby być zawieszane czy zmniejszone są absolutnie nieprawdziwe; dzisiaj świadczenie daje poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin, zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany podczas sesji „Q&A” na Facebooku, czy są plany zawieszenia świadczenia „500 plus” lub jego zmniejszenia i czy w 2021 r. program ten będzie obowiązywał w niezmienionej formie.

„To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że <<500 plus>> miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie <<500 plus>>. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji” – powiedział Andrzej Duda.

„Więc powtarzam – wszystkie informacje, które się na ten temat pojawiają – niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią, mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania – to jest brak odpowiedzialności” – dodał.

Prezydent podkreślił, że „dzisiaj <<500 plus>>, to jest poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin”.

„I zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić” – oświadczył Andrzej Duda.

PAP

drukuj