fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Wielka polska Solidarność jest inspiracją i daje nam siłę oraz nadzieję

Czuje dumę z polskiej misji medycznej we włoskiej Lombardii – napisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że „wielka polska Solidarność jest inspiracją i daje nam siłę oraz nadzieję, a ta współczesna – europejska, powinna być fundamentem walki z zarazą”.

„Proszę Państwa – dużo piszę o tym, że w dobie pandemii koronawirusa potrzebna jest nam solidarność. Ta nasza, wielka polska Solidarność, jest inspiracją i daje nam siłę oraz nadzieję, a ta współczesna – europejska, powinna być fundamentem walki z zarazą, która ogarnęła świat” – napisał szef rządu na swoim profilu na Facebooku.

„Dlatego czuję dumę, gdy widzę, jak nasi rodacy z polskiej misji medycznej we włoskiej Lombardii, ryzykując zdrowie, jako jedyni obcokrajowcy ratują mieszkańców Brescii” – podkreślił.

Premier przypomniał, że „trwająca 10 dni polska misja, realizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny przy wsparciu Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), jest odpowiedzialna za stworzenie 12-łóżkowego oddziału intensywnej terapii”.

„Wielka odwaga polskich lekarzy nie tylko ratuje życie naszym włoskim przyjaciołom, ale pozwala również zdobyć bezcenną wiedzę i doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy w naszych szpitalach i przy projektowaniu kolejnych mechanizmów i procedur walki z wirusem. My, Polacy – słyniemy z tego, że w przeszłości walczyliśmy na wielu frontach całego świata. Dziś, stając naprzeciw wyzwaniom naszych czasów, stal żołnierskich hełmów zamieniliśmy na plastikowe osłony i specjalistyczne kombinezony nowych bohaterów współczesności – polskich lekarzy” – napisał szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki dołączył fotografię pięciorga polskich medyków ubranych w środki ochrony osobistej, którzy trzymają kartki z apelem: „Prosimy zostań w domu”, po włosku: „Cari amici, per favore state a casa” i po angielsku: „Dear friends, please stay home”.

PAP

drukuj