Depesza kondolencyjna Andrzeja Dudy do prezydenta Indonezji w związku z ofiarami tsunami

Prezydent Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną w związku z ofiarami tsunami w Indonezji do prezydenta tego kraju Joko Widodo. W wyniku fali morskiej po wybuchu wulkanu Krakatau według ostatnich danych w Cieśninie Sundajskiej zginęły co najmniej 222 osoby, 843 zostały ranne, a 28 zaginęło.

Duda napisał, że z ogromnym smutkiem przyjął wiadomość o fali tsunami.

„W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, chciałbym z głębi serca przekazać wszystkim poszkodowanym oraz rodzinom ofiar wyrazy współczucia” – napisał prezydent w depeszy.

Przekazał prezydentowi Widodo i narodowi indonezyjskiemu wyrazy współczucia i solidarności. „Myślami jesteśmy z rodzinami ofiar tej tragedii”

„Ogrom zniszczeń spowodowany tsunami poruszył całe polskie społeczeństwo. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar” – zapewnił polski prezydent.

Andrzej Duda wyraził uznanie dla wszystkich służb ratowniczych, które pospieszyły na pomoc poszkodowanym.

„Wyrażam głęboką nadzieję, że dzięki ich staraniom jak największa liczba tych, których czekają na pomoc, zostanie uratowana” – stwierdził.

Tsunami uderzyło w sobotę w wybrzeża nad Cieśniną Sundajską między indonezyjskimi wyspami Jawa i Sumatra. Przyczyną tsunami były najpewniej wstrząsy i osunięcia dna morskiego po piątkowej erupcji wulkanu Krakatau – podają indonezyjskie władze i media.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl