fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydenckie projekty ustaw są już gotowe

Projekty dotyczący obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku są już gotowe. Trwają ostatnie konsultacje prawne zapowiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Zostaną złożone w przeciągu  najbliższych 2-3 tygodni chcemy, żeby projektami zajął się Sejm tej kadencji – dodała Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta.

– Te projekty są gotowe. Obecnie są w konsultacji u prawników. Chcemy, żeby wpłynęły w tej kadencji do Sejmu, tak, żeby jeszcze Sejm miał możliwość się nad nimi pochylić, żeby były one przyjęte – to jest oczywiście wola parlamentu, wola tej większości. Pan Prezydent obiecał w kampanii wyborczej, że w pierwszej kolejności złoży te dwa projekty ustaw – obniżenie wieku emerytalnego i kwotę wolną od podatku. Z tych dwóch projektów ustaw, z tych, co obiecał, wywiąże się w pierwszej kolejności. Jest to kwestia – dla bezpieczeństwa – tygodni; tak, żeby jeszcze w tej kadencji, do października parlament mógł się nimi zająć – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Szefowa Kancelarii Prezydenta poinformowała, że w ciągu kilku tygodni zakończą się prace nad bilansem otwarcia kancelarii. Wówczas zostaną wyciągnięte z niego odpowiednie wnioski. Bilans będzie oparty na trzech płaszczyznach: finansowej, kadrowo-administracyjnej oraz merytorycznej.

Przypomnijmy: portal bezkomrpomisowo.pl opublikował zestawienie umów podpisanych przez pracowników kancelarii byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego od 1 stycznia bieżącego roku. Wynika z nich, że horrendalne sumy były przeznaczane na podróże, gadżety, a nawet filiżanki.

RIRM

drukuj