fot. episkopat.pl

Episkopat Polski na Twitterze

Księża biskupi z Polski idą z duchem czasu i chcą być jeszcze bliżej wiernych. Także tych z zagranicy.

Na Twitterze rusza nowe konto Konferencji Episkopatu Polski. Możemy je znaleźć pod hasłem @EpiskopatNews. Będzie moderowane w 5 językach.

To kanał informacyjny Biura Prasowego Episkopatu. Ma służyć księżom biskupom mówi ks. prof. Paweł Andrianik, rzecznik KEP.

Dlaczego taki adres? Ponieważ to jest o Episkopacie, a news, ponieważ to jest słowo ewangelia – good news, czyli dobra nowina. Ponadto na stronie Episkopatu jest również mowa o tym, że na stronie Watykanu jest „Watykan news”, czyli nowe wiadomości – dobra nowina. Ponadto będzie ona prowadzona w języku polskim oczywiście, włoskim, angielskim, hiszpańskim i hebrajskim. Polskim, bo chodzi o Episkopat Polski, angielski, bo jest to język powszechny, włoski językiem używanym w Watykanie, hiszpański, bo bardzo wielu katolików mówi w tym języku, w tym papież Franciszek i hebrajski, bo 2/3 Pisma Świętego jest napisane w tym języku – wyjaśnia ks. prof. Paweł Andrianik.

Swoje konto na Twitterze ma również Ojciec Św. Franciszek, jego polską odsłonę odwiedza codziennie nawet 8 mln internautów.

RIRM

drukuj