Są wnioski o uchylenie immunitetów szefa NIK-u i szefa klubu PSL

Prokuratura Generalna skierowała do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów szefa NIKu Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz szefa klubu PSL Jana Burego. Obu funkcjonariuszom publicznym prokuratorzy chcą przedstawić zarzuty ustawiania konkursów w centrali i delegaturach NIK.

To efekt wspólnego śledztwa prokuratury apelacyjnej w Katowicach i CBA.

Prezes NIK-u usłyszy cztery zarzuty, poseł PSL trzy – poinformował Mateusz Martyniuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie.

Mam na myśli wpływanie na manipulowanie przebiegiem konkursów na stanowiska dyrektora delegatury NIK w Rzeszowie, wicedyrektora delegatury NIK w Rzeszowie, dyrektora delegatury NIK w Łodzi i wicedyrektora departamentu środowiska w NIK. Natomiast, jeśli chodzi o posła na Sejm Jana Burego, to zarzuty możemy podzielić na dwie grupy. Chodzi zarówno o nakłanianie funkcjonariuszy publicznych do wpływania niezgodnego z prawem na wyniki konkursów na te stanowiska, o których mówiłem, ale również niezgodne z prawem nakłanianie funkcjonariuszy publicznych, w trakcie trwania kontroli prowadzonej przez NIK, w jednej z gmin na Podkarpaciu – wyjaśnił Mateusz Martyniuk.

Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że liczy na szybkie zakończenie sprawy. Obecnie nadzór nad wszystkimi kontrolami NIK sprawują zastępcy prezesa.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl