fot. PAP/Albert Zawada

MEiN o słowach D. Tuska: W żadnym z podręczników do HiT nie ma stwierdzeń, że dzieci z in vitro to hodowla ludzi

W żadnym z podręczników do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” (HiT) nie ma takich stwierdzeń na temat dzieci poczętych z in vitro – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki, odnosząc się do słów Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej, że w podręczniku do HiT znajdują się słowa, iż „dzieci z in vitro to jest hodowla ludzi”.

Na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami Jaktorowa Donald Tusk skrytykował podręcznik do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego.

„Przemysław Czarnek wymyślił taki podręcznik, który ma uczyć nasze dzieci historii i teraźniejszości. Tam jest wiele różnych bardzo dziwnych, czasami strasznych tez. Ja dzisiaj odkryłem taki maluteńki rozdział o dzieciach in vitro. W tym podręczniku Przemysław Czarnek i jego współpracownicy zamieścili takie słowa, że dzieci z in vitro, to jest hodowla ludzi, kto będzie kochał takie dzieci” – mówił lider Platformy Obywatelskiej.

Jak stwierdził, być może dzisiaj już w każdej polskiej szkole jest dziecko poczęte dzięki tej metodzie, które jest kochane przez bliskich.

„I to dziecko dostanie do ręki podręcznik i przeczyta w tym podręczniku, że jest dzieckiem z hodowli, którego nikt nie kocha (…). Te wszystkie złe rzeczy, które zrobili w Polsce, one wynikają także z tego, że nie wiem, czy tak się dobrali, czy władza to z nich zrobiła, ale jeśli coś takiego proponuje się polskiej szkole, polskim dzieciom, polskim rodzicom, to znaczy, że moim zdaniem nie ma granic łajdactwa dla nich. Nie ma takiej linii, której nie przekroczą” – powiedział Donald Tusk.

Na słowa Donalda Tuska zareagował resort edukacji.

„Minister Edukacji i Nauki nie wymyśla i nie pisze podręczników. Zajmują się tym wydawnictwa. W żadnym z podręczników do HiT nie ma takich stwierdzeń na temat dzieci poczętych z in vitro. Tylko chory i obłąkany z nienawiści umysł może dokonywać takich dopowiedzeń pomiędzy wierszami” – napisano we wpisie umieszczonym na koncie Ministerstwa Edukacji i Nauki na Twitterze.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl