fot. pixabay.com

Na nocnym niebie będzie można dziś zaobserwować tzw. spadające gwiazdy

Dziś w nocy będziemy mogli zobaczyć na niebie tzw. spadające gwiazdy. Wszystko to za sprawą maksimum roju Perseidów, które spadają grupami.

Astronomowie wskazują, że w tym roku warunki do obserwacji tych meteorytów nie będą sprzyjające z uwagi na pełnię Księżyca. Jego blask ograniczy liczbę spadających gwiazd, którą będziemy w stanie dostrzec.

Kierownik Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, dr Weronika Śliwa, wskazuje, że zobaczymy tylko najjaśniejsze gwiazdy. Aby je dostrzec, najlepiej obserwować nocne niebo z daleka od miasta – dodaje.

– Najlepiej jest obserwować w miejscu, które jest położone daleko od świateł miejskich. Muszę od razu powiedzieć, że dobrze byłoby też, aby nie było dodatkowych świateł na niebie. Akurat w tym roku ten warunek nie jest spełniony, bo będziemy mieli Księżyc praktycznie w pełni, więc będzie trochę trudniej, ale jaśniejsze bolidy zapewne się zobaczy. Należy więc być z dala od świateł miejskich, wziąć leżak, coś na komary, spoglądamy w niebo i prędzej czy później jakąś spadającą gwiazdę zobaczymy – mówi dr Weronika Śliwa.    

Z okazji ,,nocy spadających gwiazd” w różnych miejscach Polski organizowane będą pikniki astronomiczne.

Takie wydarzenie odbędzie się m.in. w parku przy warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Wstęp na nie jest wolny. Początek o godz. 21.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl