fot. twitter.com

Ks. T. Kancelarczyk: Doświadczenie obecności osób z niepełnosprawnością jest radością

Podczas sobotnich „Aktualności dnia” w Radiu Maryja ks. Tomasz Kancelarczyk zaznaczył, że doświadczenie obecności osób z niepełnosprawnością – jest radością. Ważne jest, żebyśmy mimo różnych niedoskonałości zdrowotnych i intelektualnych widzieli piękno człowieczeństwa – podkreślił prezes Fundacji Małych Stópek odnosząc się do projektu „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”.

Inicjatywa „ZATRZYMAJ ABORCJĘ” dotyczy obrony nienarodzonych przed tzw. aborcją eugeniczną, czyli zabijaniem dzieci podejrzewanych o chorobę [więcej].

Ks. Tomasz Kancelarczyk wskazuje, że bardzo ważnym jest, byśmy stanęli w obronie chorych, czy podejrzanych o chorobę  nienarodzonych dzieci, gdyż chodzi tu także o nas. Kapłan powiedział, iż dwa tygodnie temu rozmawiał z kobietą, która urodziła dziecko z zespołem Downa. Lekarz namawiał ją do przerwania ciąży i zabicie dziecka podejrzanego o chorobę.

– Kiedy ona nie zgodziła się na aborcję, lekarz rzucił dokumentacją medyczną i powiedział: „A kto to będzie utrzymywał!”. Pomyślmy, za ileś lat będziemy starszymi osobami, a ktoś rzuci naszą dokumentacją medyczną o stół i powie: „A kto to będzie utrzymywał? >>To<< jest niedołężne, >>to<< już jest niepotrzebne. Ile trzeba łożyć na tych niedołężnych, niepotrzebnych ludzi?!”. To jest ta sama ideologia, o której Jan Paweł II mówił: „cywilizacja śmierci”. Ustawa „ZATRZYMAJ ABORCJĘ” przeciwstawia się temu, a my nie z racji poglądów politycznych, ale naszego człowieczeństwa – powinniśmy nie tylko podpisać się na liście, ale sami zbierać podpisy – akcentował prezes Fundacji Małych Stópek.

Gość Radia Maryja mówił także, jak ważne jest modlitewne wsparcie projektu „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”. Jest to cenna inicjatywa broniąca życia – podkreślał.

– Zły będzie szalał, żeby ta obrona życia się nie udała. Zły nienawidzi Maryi, a nienawidząc Jej – nienawidzi każdego poczętego życia, dlatego miejmy świadomość i uruchamiajmy wszelkie nasze możliwości duchowe, nade wszystko modlitewne – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Kapłan zachęcił do podejmowania Duchowej Adopcji lub innej modlitwy za nienarodzonych oraz wzbudzania intencji w czasie Eucharystii.

Prezes Fundacji Małych Stópek przypomniał o niedawnym ataku na jedną z inicjatyw broniących nienarodzonych [więcej].

– To atak na aplikację wspomagającą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, ale ja bardzo mocno wiążę to z inicjatywą „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest zapleczem, frontem duchowej walki. Ktoś, kto atakuje modlitwę za nienarodzonych, robi to po to, by w temacie dzieci poczętych nie dokonało się nic dobrego. W najbliższych dniach bardzo ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co możliwe w tym temacie, a więc podpisy, modlitwa i wymiar edukacyjny – zaznaczył kapłan.

Wymiarem edukacyjnym jest m.in. stworzona przez Fundację Małych Stópek wystawa przedstawiająca osoby z niepełnosprawnością. [więcej]

– Ważne jest, żebyśmy mimo różnych niedoskonałości zdrowotnych i intelektualnych widzieli piękno człowieczeństwa (…). Moją ponad 20-letnią praktyką duszpasterską mogę potwierdzić, że te osoby są cenne dla otoczenia, a doświadczanie ich obecności jest radością – akcentował ks. Tomasz Kancelarczyk.

Cała rozmowa z prezesem Fundacji Małych Stópek jest dostępna [tutaj].

RIRM

drukuj