fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Trwa akcja „Kup pieluchę – Podaj Jasia”

„Kup pieluchy Podaj Jasia!” – pod takim hasłem Bractwo Małych Stópek pragnie zebrać potrzebne pieniądze na rzecz dzieci uratowanych od tzw. aborcji. Za każde przekazane 22 zł, jedno dziecko otrzyma 40 pieluch.

Wszyscy, którzy zdecydują się wesprzeć Fundację Małych Stópek otrzymają dwa Jasie – modele dziecka nienarodzonego w 10 tygodniu od poczęcia. Przekazanie ich dalej może skutkować kolejnymi pieniędzmi na rzecz dzieci uratowanych od tzw. aborcji, ale również będzie budzić u ludzi świadomość, że życie człowieka rozpoczyna się wraz z poczęciem.

Ania Pleskot z Bractwa Małych Stópek zauważa, że dla nas to być może tylko 22 zł, jednak dla niedawno urodzonego dziecka pieniądze te mogą być konieczne do normalnego funkcjonowania.

– To wspaniała akcja szczecinian, a cel jest naprawdę szczytny. Dzieci uratowane od tzw. aborcji często pochodzą z rodzin biednych i wciąż potrzebują pomocy, zwłaszcza tej materialnej. Staramy się zatem pomagać przede wszystkim tym najbardziej potrzebującym. Nie zostawiamy matek, które wcześniej uświadamialiśmy, że życie jest cudem, a jedynym słusznym rozwiązaniem jest urodzenie ich dziecka. Zachęcam wszystkich do udziału. Dla nas być może to tylko 22 zł, a dla takiego małego, niedawno urodzonego maleństwa – niezbędny ekwipunek, potrzebny do normalnego funkcjonowania – mówi Ania Pleskot.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk z BMS wyraża nadzieję, że model małego Jasia trafi do rąk wielu ludzi i uświadomi im wartość życia każdego człowieka.

Już wielokrotnie przekonaliśmy się, że pokazanie takiego modelu osobie, która wątpi w wartość życia człowieka przed narodzeniem czy też ma zamiar dokonać tzw. aborcji, niejednokrotnie odwiodło tę osobę od zabicia dziecka. Również innym wytłumaczyło, że właśnie tak wygląda człowiek przed narodzeniem, w dziesiątym tygodniu ciąży od poczęcia – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Informację o numerze konta, na które można przelać pieniądze przeznaczone na pomoc dzieciom uratowanym od tzw. aborcji, znaleźć można na stronie: www.dlazycia.info.

 

RIRM

drukuj