fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda: Dla Polski, Europy i świata rodzina jest fundamentem rozwoju

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że dla Polski, Europy i świata rodzina jest fundamentem rozwoju. W Warszawie prezydent spotkał się dziś z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy plus”. W przemówieniu Andrzej Duda podkreślał swój wielki szacunek do rodzin.

Jednocześnie prezydent wskazał, jak ważne jest, aby przede wszystkim młodzi ludzie w Polsce mieli odwagę posiadać dzieci oraz by przekazywali im naszą tradycję i kulturę.

Dlatego – jak dodał prezydent – niezwykle ważne jest, aby rodzina otrzymywała obok wsparcia materialnego także to dotyczące wychowania i edukacji dzieci.

– Niewyobrażalna wdzięczność dla tych wszystkich, którzy ten trud wychowawczy ponoszą. Cieszę się bardzo z różnego rodzaju prorodzinnych programów, które zostały wdrożone, w szczególności przez ostatnie 5 lat także z moim udziałem. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Dzisiaj rzeczywiście rodziny, zwłaszcza rodziny wielodzietne – mam nadzieję- odczuwają to, że państwo polskie ich szanuje, że państwo polskie bierze udział w procesie wychowawczym poprzez wsparcie dawane rodzinie, poprzez wsparcie dawane rodzicom na tyle, na ile polskie państwo może przede wszystkim w ujęciu materialnym, co miało znaczenie fundamentalne. Poprawiło to byt bardzo wielu rodzin, poprawiło to w szczególności los i możliwości rozwojowe bardzo wielu dzieci – powiedział prezydent Andrzej Duda. 

Prezydent podziękował również przedstawicielom Związku Dużych Rodzin i Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin „za całą działalność na rzecz rodziny”. Andrzej Duda podkreślił, że to ich działania „wskrzesiły w Polsce na powrót rzeczywistą troskę o rodzinę”.

RIRM

drukuj