fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki: Akta Solidarności Walczącej to świadectwo walki o wolną, suwerenną, niepodległą i solidarną Rzeczpospolitą

Z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego w stolicy odbyła się uroczystość przekazania akt Solidarności Walczącej do Archiwum Akt Nowych. W swoim wystąpieniu szef rządu podkreślał, że akta Solidarności Walczącej to świadectwo walki o wolną, suwerenną, niepodległą i solidarną Rzeczpospolitą.

Premier Mateusz Morawiecki dziękował wszystkim osobom, którzy na wezwanie jego ojca śp. Kornela Morawieckiego stanęli i oddawali swoje najlepsze lata w służbie wolnej Rzeczypospolitej, której wtedy nie było.

– Dziękuję za to, że wielu z was stało ramię w ramię z Kornelem Morawieckim, ze swoimi przyjaciółmi, za to, że do ostatnich dni byliście wierni i wiem, że choć te czasy nie były takie jak data, która dzisiaj wyznacza nasze myślenie, to byliście gotowi na wszystko. Dzięki wam, dzięki takim ludziom niepodległość nadeszła. Nadeszła szybko i dziś możemy mówić o aktach, o dokumentach Solidarności Walczącej, jako o świadectwie walki o wolną, suwerenną, niepodległą i solidarna Rzeczpospolitą – podkreślał Mateusz Morawiecki.

W uroczystości przekazania akt Solidarności Walczącej do Archiwum Akt Nowych uczestniczył też wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Polityk podkreślał, że w tamtych czasach najważniejsza była ,,walka i opór”. Dziś z kolei – jak mówił – nasza walka oznacza pracę dla Polski, która często jest równie trudna, jak przed laty. Wicepremier dodał, że państwo dba o pamięć i prawdę poprzez instytucje.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl