fot. PAP/Rafał Guz

M. Dworczyk: Premier zaprosił szefów klubów i kół na spotkanie ws. zmian w prawie po śmierci Adamowicza

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w piątek o godz. 15.30 – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Rozmowy mają dotyczyć zmian legislacyjnych przygotowanych w resortach zdrowia i sprawiedliwości po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – dodał.

Spotkanie – jak wskazał Dworczyk w środę podczas konferencji prasowej – ma się odbyć w Sejmie.

Michał Dworczyk powiedział, że czas, który minął od tragicznych wydarzeń w Gdańsku, był czasem refleksji oraz został poświęcony na analizę działań, jakie należy podjąć, aby „nigdy taki dramat się nie powtórzył”.

Poinformował, że w ramach tych prac w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Sprawiedliwości zostały wpracowane „pewne propozycje legislacyjne”.

Dodał, że premier chciałby porozmawiać z szefami klubów i kół na temat tych pomysłów.

„Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów parlamentarnych oraz kół sejmowych w najbliższy piątek o godz. 15.30 na spotkanie, które odbędzie się w Sejmie” – powiedział.

„Uważamy, że takie zmiany powinny zachodzić (…) w ramach całkowitego konsensusu politycznego” – podkreślił Michał Dworczyk.

„Wierzę, że to jest kolejny krok w kierunku budowania trochę lepszej jakości życia politycznego w naszym kraju” – oświadczył szef KPRM.

PAP/RIRM

drukuj