PAP/Paweł Supernak

Premier wraz ze sportowcami zainaugurował akcję „Ostatnia prosta”, zachęcającą do szczepień

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował wspólnie ze sportowcami akcję „Ostatnia prosta”, która ma zachęcać do szczepienia się przeciw COVID-19. W swoim wystąpieniu szef rządu akcentował, że jeśli solidarnie przystąpimy do całego programu szczepień, to będzie to ostatnia prosta w tej walce z wirusem.

Premier podkreślał, że Narodowy Program Szczepień jest drogą do pobycia się tej okropnej choroby raz na zawsze.

– Chciałbym, żeby przez tę ostatnią prostą, tak jak w sztafecie mamy do czynienia z przekazywaniem sobie pałeczki z ręki do ręki, przekazać pałeczkę kolejnym osobom, które jeszcze się nie zaszczepiły. Mogą oni doprowadzić do tego, żeby epidemia szybciej się skończyła, a lato i jesień były już normalne. Chcemy powrotu do normalności oraz tego, żebyśmy już nie doświadczyli IV fali koronawirusa. Jest to w zasięgu naszej ręki. Dlatego szanowni Państwo szczepimy się, bo jest to nasza ostatnia prosta. Liczę na to, że w ciągu najbliższych kilku, najpóźniej kilkunastu tygodni osiągniemy odporność zbiorową – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Do szczepienia zachęcali też Polscy sportowcy: Otylia Jędrzejczak, Kinga Dróżdż, Piotr Małachowski oraz Konrad Bukowiecki. Podkreślali, że to jedyna droga powrotu do normalności oraz zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl