fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] M. Jakóbczyk o nowej unijnej rezolucji: Dochodzimy do dyktatu mniejszości nad większością. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, wobec Boga, więc tworzenie specjalnych przywilejów dla grup LGBT+ jest ich stygmatyzowaniem

„To, co dziś obserwujemy, dziwny twór, jakim jest Unia Europejska nie ma już nic wspólnego z cywilizacją łacińską, z cywilizacją zachodnią, z cywilizacją chrześcijańską, taką jaką widzieliśmy na początku XX wieku” – ocenił Marcin Jakóbczyk, prawnik, obrońca życia i radny miasta Lublin, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Powszechny dostęp do tzw. aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej wśród dzieci – to postulaty, które zawiera nowa unijna rezolucja. Projekt dokumentu wzywa także państwa członkowskie do uprzywilejowania środowisk LGBT.

[Czytaj więcej]

– U korzeni powstawania Unii Europejskiej stały inne osoby i mogliśmy mówić o innych wartościach przyświecających powstawaniu pierwszych organizacji. To, co dziś obserwujemy, dziwny twór, jakim jest Unia Europejska, nie ma już nic wspólnego z cywilizacją łacińską, z cywilizacją zachodnią, z cywilizacją chrześcijańską taką, jaką widzieliśmy na początku XX wieku, zaraz po II wojnie światowej, kiedy to wszystko się rodziło. Dziś obserwujmy odwrócenie wartości i porządku moralnego. To, co kiedyś powiedzielibyśmy, że jest złe – dziś staje się wartościami europejskimi. Antywartości zajęły miejsce wartości. Nie powinniśmy nikogo pytać, jeżeli jest potrzebujący, czy tej pomocy potrzebuje. Nie pytamy o rasę, o religię i orientację seksualną, tylko tej pomocy udzielamy – powiedział Marcin Jakóbczyk.

Prawnik podkreślił, że szczególnego wsparcia potrzebują dzieci nienarodzone, bo same nie mogą się bronić.

– Osobiście jestem bardzo zaskoczony potrzebą uprzywilejowania osób spod znaku LGBT+, ponieważ te grupy cały czas mówią o potrzebie równości. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, wobec Boga, więc tworzenie specjalnych przywilejów dla tych grup (i tutaj te środowiska powinny się zastanowić) jest ich stygmatyzowaniem. Wiadomo, że szczególnego wsparcia potrzebują osoby niepełnosprawne, starsze, którym jesteśmy winni zapewnić opiekę, ale czynimy to też z woli dobrego serca. Szczególnego wsparcia potrzebują dzieci nienarodzone, bo same nie mogą się bronić – akcentował.

Radny miasta Lublin wskazał, że dochodzimy do dyktatu mniejszości nad większością.

– Jakiego wsparcia potrzebują osoby o odmiennej orientacji seksualnej? W czym tak naprawdę mamy im pomóc, jeżeli uważają (całkiem słusznie), że są takimi samymi ludźmi jak każdy inny? Skoro tak, to dlaczego mają stać się uprzywilejowani? Jest to bardzo dziwny proces społeczny, który jednocześnie sprawi, że wszyscy inni ludzie, cała społeczność będzie inaczej traktowana. Dochodzimy do dyktatu mniejszości nad większością. Jest to dość absurdalne. Środowiska lewicowo-liberalne, które stoją za nową rezolucją UE oraz podobnymi pomysłami, tak naprawdę zaprzeczają same sobie. Mam wrażenie, że w całej propagandzie, która jest sączona do umysłów, problem polega na tym, że przyjmuje się to jako coś dobrego, co oczywiście nie jest prawdą – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Przedstawiciel ambasady USA w Polsce przekonuje, że zatrudnianie osób homoseksualnych to oczekiwanie amerykańskich inwestorów. Marcin Jakóbczyk ocenił, że takie kryteria są abstrakcją.

– Nigdy nie sądziłem, że orientacja seksualna człowieka wpływa na jego kompetencje zawodowe. Wydaje mi się, że jest to abstrakcja. (…)  Możemy wysnuwać pewne powiązania związane ze społecznością LGBT+ a korporacjami finansowymi. Tego nie wiemy. Natomiast gdzieś jakieś lobby z pewnością działa i być może takie naciski wywiera. Zastanówmy się, czemu to ma służyć i czy ten terror poprawności politycznej przypadkiem nas nie zdominował i zniewolił. Często boimy się powiedzieć prawdę, bo może kogoś urazić i powinna zostać przemilczana. To jest absurd. To jest naruszenie faktycznych wolności praw człowieka, bo jest to zbrodnia przeciwko zdrowemu rozsądkowi i niezależnemu myśleniu – akcentował prawnik.

Całą rozmowę z Marcinem Jakóbczykiem można odsłuchać [TUTAJ]

 

radiomaryja.pl

 

 

drukuj