Premier Szydło i kanclerz Merkel wśród uczestników targów Hannover Messe 2017

Przedstawiciele najwyższych władz Polski i Niemiec – m.in. premier Beata Szydło, kanclerz Angela Merkel i wicepremierzy Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Gowin – wezmą udział w targach Hannover Messe 2017 – wynika ze wstępnego programu polskiej części imprezy, które przedstawiło Ministerstwo Rozwoju.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przy okazji targów weźmie udział w rozmowach na polsko-niemieckim szczycie biznesowym.

Targi Hannover Messe to największa światowa impreza przemysłowa. W tym roku odbywają się od 24 do 28 kwietnia. Polska w 2017 r. jest krajem partnerskim imprezy.

Uroczyste otwarcie targów nastąpi już wieczorem 23 kwietnia. Podczas gali z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państw i firm obecnych na targach, odbędzie się prezentacja Polski – podaje resort rozwoju.

Koordynatorem gali jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. PAIH odpowiada też za przewidziane na 24 kwietnia otwarcie polskiego stoiska narodowego.

Po otwarciu stoiska Polski z udziałem kanclerz Merkel, premier Szydło, wicepremierów Morawieckiego i Gowina oraz polskiej delegacji, zaplanowana jest wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie udział w polsko-niemieckim szczycie biznesowym (Polish-German Business Summit). Odwiedzi też stoiska polskich firm.

Podczas pobytu delegacji polskiej w Hanowerze planowane są także spotkania bilateralne z delegacjami rządowymi krajów biorących udział w targach – wskazuje MR.

Na 26 kwietnia 2017 r. zaplanowano organizację tradycyjnego wieczoru kraju partnerskiego – Partner Country Night.

Targi Hannover Messe zakończą się 28 kwietnia.

W tym roku impreza odbywa się pod tytułem „Integrated Industry – Creating Value”. Łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. Według Ministerstwa Rozwoju, w hasło wpisują się działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Jak poinformował wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, na Hannover Messe zaprezentuje się osiem regionów Polski, pięć stref ekonomicznych i ok. 200 nowoczesnych firm, w tym start-upy. Polskie stoisko narodowe zajmie około 1,2 tys. m kw.

Osiągnięcia polskiej nauki przedstawią zaś Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Przewidziano też wystawę polskich wynalazków.

PAP/RIRM

drukuj