W. Skurkiewicz: Zaczynamy odczuwać skutki przepływu imigrantów do Europy

Coraz silniej odczuwamy skutki niekontrolowanego przepływu imigrantów do Europy – powiedział poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej. 

Poseł odniósł się do zamachu terrorystycznego, do którego doszło wczoraj w Londynie. Na Moście Westminsterskim napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi, a następnie próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu.

W zamachu zginęły cztery osoby, a 29 pozostaje w szpitalach, kilkoro w stanie krytycznym. Jak poinformowała premier Wielkiej Brytanii Theresa May, wśród poszkodowanych jest jeden Polak.

Poseł Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że wraz z imigrantami z terenów objętych wojną na terenie Bliskiego Wschodu do Europy bardzo często przybywają terroryści.

Weryfikacja jest niezbędna i jest jeszcze wiele do zrobienia , żebyśmy czuli się bezpieczni w Europie, a szczególnie w Polsce. Żebyśmy nie mieli takiego poczucia, że napływ imigrantów z Północnej Afryki, z państw islamskich, zagraża naszemu bezpieczeństwu, bezpieczeństwu wewnętrznemu jako Europejczykom i członkom Unii Europejskiej, ale także bezpieczeństwu wewnętrznemu jako nam – Polakom – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Londyńska policja ustaliła już tożsamość głównego podejrzanego, ale nie zdecydowano się upublicznić jego nazwiska. Według śledczych napastnik inspirował się islamskim terroryzmem. Policjanci zatrzymali też 8 podejrzanych osób.

Premier Beata Szydło odnosząc się do zamachu zapewniła, że Polska jest bezpieczna i robione jest wszystko, by nie doszło do takich zamachów w naszym kraju. Zaznaczyła też, że rząd ,,nie zmieni zdania” w kwestii polityki migracyjnej.

RIRM

drukuj