Radom: W. Skurkiewicz z poparciem stowarzyszeń katolickich i organizacji działających na rzecz rodzin

Stowarzyszenia katolickie, organizacje działające na rzecz rodzin i przedstawiciele wielu innych radomskich środowisk poparli w poniedziałek kandydata PiS na prezydenta tego miasta Wojciecha Skurkiewicza.

„Jesteśmy przekonani, że Wojciech Skurkiewicz będzie strażnikiem moralności publicznej, że nie wyrazi zgody na wprowadzenie gender do szkół czy też na tzw. tęczowe marsze” – powiedziała podczas poniedziałkowego briefingu b. poseł Lucyna Wiśniewska, która w imieniu radomskiego Środowiska Inicjatywa poparła kandydata PiS na prezydenta Radomia.

„Dbamy o moralność naszych dzieci i młodzieży, nie wyobrażamy sobie >>tęczowych piątków<< w szkołach” – dodała przedstawicielka innego stowarzyszenia Solidarność Polskich Rodzin, deklarując poparcie dla Wojciecha Skurkiewicza.

Zdaniem Środowiska Inicjatywa ta kandydatura „jest dużą szansą na rozwój gospodarczy Radomia”.

„Jest szansą na zdobywanie odpowiednich środków finansowych na inwestycje, które już są realizowane i które wielokrotnie zapowiadał” – powiedziała Lucyna Wiśniewska.

Związany od wielu lat z radomską oświatą Leszek Pożyczka poparł Wojciecha Skurkiewicza, ponieważ – jak zaznaczył – kandydat PiS ma w swoim programie wyborczym ważne zadania, m.in. przywrócenie Zespołu Szkół Mechanicznych, powołanie Radomskiego Centrum Naukowego czy rozwój kształcenia dualnego w szkłach zawodowych.

Dziękując za poparcie, Wojciech Skurkiewicz zwrócił uwagę na to, że poparły go środowiska, które – jak powiedział „tak wiele dobrego robią dla drugiego człowieka.

„To jest szczególnie ważne, że wspólnie, podkreślając wrażliwość na drugiego człowieka, możemy w Radomiu zrealizować różne ważne przedsięwzięcia” – powiedział kandydat na prezydenta.

W Radomiu do drugiej tury przeszli obecny prezydent Radosław Witkowski z poparciem 39 445 osób (45,47 proc.) i Wojciech Skurkiewicz (PiS), na którego głos oddało 35 043 (40,39 proc.).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl