Szef MON po rozmowach z doradcą prezydenta USA: Jest poparcie dla projektu Fort Trump

Usłyszałem, że jest poparcie dla projektu Fort Trump – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak po poniedziałkowym spotkaniu z doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem w Waszyngtonie.

Minister obrony, który przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, powiedział polskim dziennikarzom, że jego wcześniejsza rozmowa z amerykańskim politykiem dotyczyła m.in. projektu Fort Trump oraz baz sił amerykańskich w Polsce.

„Zależy nam na tym, żeby wojsko amerykańskie w Polsce stacjonowało, żeby zapewnić w ten sposób bezpieczeństwo Polsce, ale także całej wschodniej flance NATO” – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Pytany, co usłyszał podczas poniedziałkowej rozmowy na temat projektu Fort Trump, odpowiedział, że usłyszał, iż „jest poparcie dla tego projektu”.

„Szczegóły oczywiście są omawiane w ramach grupy roboczej polsko-amerykańskiej w Pentagonie, a więc pracujemy nad tym, żeby szczegóły były satysfakcjonujące dla obu stron” – dodał polityk.

Mariusz Błaszczak zaznaczył również, że jego celem jako ministra jest też m.in. zakup nowoczesnego sprzętu dla wojska. Zwrócił w tym kontekście uwagę na toczące się procedury dotyczące zakupu amerykańskiego systemu rakiet Patriot oraz rakiet HIMARS.

„Rozmawiałem z ambasadorem Boltonem na temat przyspieszenia procedur administracyjnych związanych z umożliwieniem kupienia tego sprzętu na wyposażenie wojska polskiego” – poinformował szef MON.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl