W. Wciseł: wizyta D. Trumpa to sukces polskiej dyplomacji

To sukces polskiej dyplomacji – powiedział dr Wojciech Wciseł, politolog, odnosząc się do informacji o tym, że prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce.

Waszyngton potwierdził, że Trump przyleci do naszego kraju w lipcu, przed szczytem G20 w Niemczech. Najprawdopodobniej odwiedzi Warszawę.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że głównym tematem rozmów będą sprawy bezpieczeństwa międzynarodowego. Z kolei rzecznik Białego Domu zapowiedział, że prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosi „ważne przemówienie”, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową.

– Wizytę prezydenta Trumpa, być może bardzo krótką i symboliczną, ale trzeba określić jako pewien sukces polskiej dyplomacji w związku z tym, że być może prezydent USA chce zbudować w Europie koalicję takich państw i przywódców, którzy w pewien sposób wymykają się z kontroli elit europejskich. Być może jest to sposób Donalda Trumpa na zbudowanie silnej koalicji państw niezależnych i być może w pomyśle prezydenta USA Polska może odgrywać kluczową rolę – zaznaczył Wojciech Wciseł.

Prezydent RP Andrzej Duda osobiście zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. Okazją to tego był szczyt NATO w Brukseli. Urzędujący prezydenci USA gościli w Polsce 13 razy. Były prezydent Barck Obama był w naszym kraju trzy razy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl