fot. PAP/Rafał Guz

W. Skurkiewicz: Lipiec to dobry czas na wizytę prezydenta USA w Polsce

Lipiec to bardzo dobry czas na wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce – ocenia poseł Wojciech Skurkiewicz. Wczoraj rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy poinformował, że jedną z możliwych dat przyjazdu D. Trumpa jest 6 lipca. Dokładny termin zostanie podany po konsultacji ze stroną amerykańską.

Poseł Wojciech Skurkiewicz wskazuje, że wizyta amerykańskiego prezydenta w Polsce będzie bardzo dobrą okazją do rozmowy na temat ważnych dla nas kwestii dot. bezpieczeństwa w naszej części Europy.

Bez wątpienia będzie to przyczynek ku temu, aby porozmawiać o strategicznych dla nas kwestiach. Strategicznych dla Europejczyków, bo obecność wojsk amerykańskich na wschodniej flance NATO jest szczególnie istotna w kontekście chociażby tego, co dzieje się na wschodzie Europy – mówi Wojciech Skurkiewicz.

Agencja Reuters informowała wczoraj, powołując się na 3 źródła, że prezydent Donald Trump może przyjechać do Polski w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w lipcu w Niemczech.

Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił amerykańskiego prezydenta do naszego kraju w maju podczas rozmowy w Brukseli, gdzie odbywał się szczyt NATO.

RIRM

drukuj