W. Skurkiewicz: Bilety na Air Show w Radomiu schodzą jak ciepłe bułeczki

Bilety na Air Show w Radomiu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników lotnictwa, schodzą jak ciepłe bułeczki – powiedział w Radomiu wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Największe w Polsce pokazy lotnicze odbędą się w tym mieście 25 i 26 sierpnia.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się tydzień temu.

„Cieszymy się, że bilety – można powiedzieć kolokwialnie – schodzą jak ciepłe bułeczki, sprzedają się w sieci bardzo intensywnie, jest olbrzymie zainteresowanie pokazami” – powiedział wiceminister obrony narodowej na czwartkowej konferencji prasowej w Radomiu.

Udział w XVI Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu zadeklarowały 22 państwa. Niewykluczone jednak, że będzie ich jeszcze więcej, bowiem zainteresowanie radomskimi pokazami w świecie jest duże. Jak poinformował koordynator ds. Air Show gen. bryg. Krzysztof Żabicki zgłoszenia nadal napływają, m.in. z Brazylii i Chile, skąd dowódcy tamtejszych sił powietrznych, drogą dyplomatyczną, przekazali informacje o chęci zaprezentowania się w Radomiu.

Podniebne ewolucje pokaże 11 renomowanych zespołów akrobacyjnych m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii, Finlandii, Chorwacji, Łotwy, Jordanii czy Pakistanu. 40-minutowy program przygotowuje specjalnie na pokazy w Radomiu lubiany przez publiczność zespół akrobacyjny „Frecce Tricolori” z Włoch.

Wojciech Skurkiewicz zaznaczył, że ze względu na duże zainteresowanie występami, tegoroczne pokazy zostaną wydłużone o dwie godziny dziennie; w poprzednich edycjach Air Show trwały one każdego dnia przez dziesięć godzin.

Wiceminister zdradził, że organizatorzy szykują dla widzów niespodzianki. Jedną z nich ma być przelot nad radomskim niebem najnowszego Boeinga w narodowych barwach wspólnie z zespołem akrobacyjnym „Biało-Czerwone Iskry”.

Zdaniem wiceszefa MON ciekawie zapowiada się także naziemna wystawa statyczna.

„Będziemy pokazywać to wszystko, czym dzisiaj dysponuje polska armia i to, co produkuje rodziny przemysł zbrojeniowy” – zapowiedział Wojciech Skurkiewicz.

Z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach przygotowane zostaną specjalne strefy tematyczne, w których przybliżone zostaną kwestie związane wojskowością oraz lotnictwem. Organizatorzy planują też szereg konkursów.

W ocenie Wojciecha Skurkiewicza tegoroczne pokazy będą największymi w dotychczasowej historii polskiego lotnictwa.

Radomski Air Show wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Obchodom tym będą towarzyszyły także uroczystości w Dęblinie oraz w Warszawie.

Tegoroczne pokazy w Radomiu nie będą dotowane z budżetu państwa, a zostaną sfinansowane tylko z biletów wstępu, wpłat partnerów oraz udziału gminy i miasta Radom. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 40 zł, a ulgowy – 25 zł. Dla dzieci do lat 6 wstęp jest bezpłatny. Są też przewidziane ulgi m.in. dla grup i dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Air Show w Radomiu to największa taka impreza lotnicza w Polsce. W ub. roku pokazy obejrzało 170 tys. osób. Zaprezentowało się wówczas 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl