W. Skurkiewicz: Zwiększanie potencjału obronnego Polski – kluczowe

Zwiększanie potencjału obronnego naszej ojczyzny jest kluczowe; widzimy, co dzieje się za naszymi wschodnimi granicami – powiedział poseł Wojciech Skurkiewicz. Wiceszef sejmowej komisji obrony odniósł się do przyspieszenia budowy struktur Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wczoraj szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzję o przyspieszeniu budowy struktur WOT w województwach śląskim i wielkopolskim. Dowództwa brygad WOT i pierwsze pododdziały zostaną sformowane w 2018 roku, rok wcześniej niż planowano – poinformował resort obrony. Decyzją ministra zostanie również wzmocniony potencjał obronny Warszawy. Powstaną dwa bataliony lekkiej piechoty z dowództwami po obu stronach Wisły. [czytaj więcej]

To bardzo dobre decyzje dla Polaków – ocenił poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceszef sejmowej komisji obrony.

– Zwiększanie potencjału obronnego naszej ojczyzny jest kluczowe w sytuacji, kiedy wiemy i widzimy to, co dzieje się za naszymi wschodnimi granicami, dlatego też tworzenie i odbudowa potencjału obronnego jest szczególnie ważna. Jeżeli mówimy o Wojskach Obrony Terytorialnej, to oczywiście ten optymalny okres – koniec 2019 roku – to jest ten czas, kiedy wszystkie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, a będzie ich 17, zostaną utworzone. Cieszy fakt, że na niektórych obszarach, w niektórych segmentach te prace są przyspieszone – powiedział Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dotychczas zostały utworzone pierwsze trzy brygady WOT w województwach: podlaskim, lubelskim oraz podkarpackim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl