A. Macierewicz: WOT rozpoczynają swoją działalność

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie dla Radia Maryja i TV Trwam „Głos Polski” podkreślił, że ustawa, na mocy której powstaną w Polsce Wojska Obrony Terytorialnej została przyjęta przez Senat i czeka jedynie na podpis prezydenta.

Obrona terytorialna rozpoczyna swoje działanie. Wojska te będą działały pod dowództwem byłego szefa jednostki komandosów gen. Wiesława Kukuły. Na ścianie wschodniej powstaną trzy brygady. W części z nich wizytowałem, a w innych będę w najbliższych dniach. Jest ponad 10 tys. ochotników, którzy wręcz walą drzwiami i oknami, by być częścią WOT. Ludzie chcą bronić Ojczyzny. Polacy chcą mieć świadomość, że będą skutecznie walczyć z ewentualnym wrogiem. To wspaniały objaw wielkiej fali patriotyzmu, która przemienia nasz kraj i przemienia polskie wojsko – podkreślił szef MON-u.

Minister dodał, że WOT zmieni polską armię.

Niedawno nominowałem 15 nowych generałów. Niemal codziennie dochodzą oficerowie, którzy zajmują nowe i ważne stanowiska. Tydzień temu ponad 40 oficerów zajęło najwyższe stanowiska w wojskach operacyjnych, w dowództwie generalnym, a także innych strukturach. Dziś z kolei mianowałem 36 oficerów. To pokazuje, jakie jest tempo zmiany polskiej armii. I tak być musi dlatego, że znajdujemy się w świecie, w którym jest niezbędne, aby dla własnej niepodległości i dla bezpieczeństwa Polski mieć jak najsilniejszą, jak najsprawniejszą i jak najbardziej patriotycznie oddaną narodowi armię – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej odniósł się również do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa, który mówił, że skandalem jest próba powstrzymywania Federacji Rosyjskiej oraz że wszelkie pomysły NATO powstrzymywania ekspansji Rosji są niedopuszczalne.

To jest właśnie państwo, które myśli w kategoriach imperialistycznych. My dla Rosjan jesteśmy przeszkodą do ekspansji. Tak! Polska będzie państwem niepodległym i suwerennym. Wojsko polskie nie dopuści do tego, żeby ktokolwiek myślał w kategoriach ekspansji, zaboru i niszczenia pokoju – podkreślił minister.

Szef resortu obrony powiedział również, że polityka Ministerstwa Obrony Narodowej nie opiera się tylko na kwestii NATO i wzmacnianiu przez Polskę obronności.

W piątek z ukraińskim prezydentem i ministrem obrony podpiszemy umowę obronną miedzy Polska a Ukrainą. To bardzo ważna umowa. Równie ważna jak ta z Wielką Brytanią, której szczegóły już kilka dni temu zostały ustalone – wskazał Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej zapewnił, że będzie uczestniczył w sobotnich uroczystościach 25. rocznicy powstania Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl