fot. PAP/EPA

USA: Joe Biden nazwał Władimira Putina „dyktatorem, który popełnia ludobójstwo”

Joe Biden, prezydent USA, zasugerował w przemówieniu we wtorek, że Władimir Putin popełnia na Ukrainie ludobójstwo. Jak stwierdził, cena benzyny nie powinna zależeć „od dyktatora, który popełnia ludobójstwo”.

„Wasz rodzinny budżet, wasza zdolność do napełnienia baku, nie powinno to zależeć od tego, że dyktator wypowiada wojnę i popełnia ludobójstwo na drugim końcu świata” – powiedział Joe Biden podczas przemówienia w Menlo, w stanie Iowa.

Był to pierwszy przypadek, kiedy prezydent USA określił rosyjskie zbrodnie mianem ludobójstwa. Wcześniej pytani o to przedstawiciele administracji, m.in. Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, mówili, że choć USA uważają, iż Rosja popełnia zbrodnie wojenne, to nie ma jeszcze wystarczających dowodów, by zakwalifikować to jako ludobójstwo.

Przemówienie Joe Bidena w Iowa dotyczyło polityki administracji mającej obniżyć ceny paliw i zwiększyć niezależność energetyczną. We wtorek prezydent ogłosił przedłużenie zezwolenia sprzedawania benzyny zawierającej 15 proc. bioetanolu, będącej najtańszym typem paliwa.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl