fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Dworczyk: Do czasu pogrzebu ojca premier nie będzie brał udziału w kampanii

Podjęto decyzję, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie; pogrzeb będzie miał charakter państwowy – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że do czasu pogrzebu premier Mateusz Morawiecki nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Michał Dworczyk zapytany został we wtorek w programie Tłit WP, o to jak będzie wyglądała teraz końcówka kampanii, podkreślił, że premier był bardzo związany ze swoim zmarłym w poniedziałek ojcem.

Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty pan premier będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych. To będzie oczywiście pogrzeb państwowy. Do czasu pogrzebu premier na pewno nie będzie prowadził kampanii” – dodał Michał Dworczyk.

Dopytywany, czy wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kornela Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że ostatecznie zapadła decyzja, że „miejscem spoczynku będzie Warszawa”.

Natomiast, jeśli chodzi o datę i godzinę, to takie decyzje zapadną w najbliższym czasie i będziemy o nich informować” – powiedział Michał Dworczyk.

Dopytywany, czy Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Powązkach odpowiedział: „Tak, to będą Powązki Wojskowe”.

PAP

drukuj