PAP/Piotr Nowak

Premier M. Morawiecki: Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek odszkodowania dla kogokolwiek

My byliśmy najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy nie się zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, na jakiekolwiek odszkodowania – powiedział w sobotę w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że „polityka historyczna, która musi być fundamentem prawdy i przyszłości, na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej”.

„My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania” – powiedział szef rządu.

„Znajdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to te regulacje, legislacja, którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to” – kontynuował Morawiecki.

Premier podkreślił ponadto, że „nie wystarczy sam żagiel europejski – ważna jest sprawna, patriotyczna załoga, ważny jest lider, kapitan, jakiego mamy – prezesa Jarosława Kaczyńskiego”.

„Ważna jest umiejętność nawigowania po tych wzburzonych morzach i kierunek, a kierunek jest jeden, kierunek wyznaczony przez nas na przyszłość jest bardzo prosty – to silniejsza, sprawiedliwsza i szczęśliwsza wielka Polska” – mówił premier.

PAP/RIRM

drukuj