fot. PAP/Paweł Supernak

B. Mazurek do PO: Niech Polacy w końcu zobaczą, co im proponujecie

Rzecznik PiS Beata Mazurek zaapelowała do lidera PO Grzegorza Schetyny, aby zaprezentował program Koalicji Obywatelskiej. Niech Polacy zobaczą w końcu, co im proponujecie – zaznaczyła wicemarszałek Sejmu we wpisie na Twitterze.

„My mamy nową piątkę PiS i deklarację europejską PiS, a wy?” – pisała na portalu rzecznik PiS. Odniosła się w ten sposób do krytycznych wpisów Grzegorza Schetyny oraz Romana Giertycha, które pojawiły się po sobotniej konwencji PiS.


W rozmowie z TV Trwam Beata Mazurek podkreśliła, że Koalicji Obywatelskiej zależy jedynie na odsunięciu obecnego rządu od władzy.

– Koalicja Obywatelska to koalicja od „Sasa do Lasa”, którą nie łączy nic – ani program, ani wartości. Ją łączą dwie rzeczy: anty-PiS oraz brak pieniędzy, czego już nawet nie kryją. Nie jest tajemnicą, że jak dostaną się do PE, to rozpierzchną się po różnych frakcjach – sami o tym mówią – zaznaczyła Beata Mazurek.

PiS, w trakcie sobotnie; konwencji, przedstawił „Deklarację Europejską”, która jest zbiorem 12 obietnic.

– Chcemy godnie reprezentować nasz kraj na forum UE, dlatego w sobotę przedstawiliśmy deklarację programową do UE. Będziemy o tej deklaracji mówić, spotykając się z Polakami. Będziemy ich przekonywać do tego, że (…) nie dopuścimy do sytuacji, która dzisiaj ma miejsce – jednym wolno mniej, a drugim więcej. To powiedział nasz prezes (Jarosław Kaczyński): to, co wolno w Niemczech i Francji, chcemy, żeby było też wolno w Polsce – mówiła rzecznik PiS.


„Deklaracja Europejska” PiS zakłada m.in.: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm i wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu.

RIRM

drukuj