fot. PAP/Mateusz Marek

C. Tomczyk nowym przewodniczącym klubu KO

Cezary Tomczyk zastąpił Borysa Budkę na stanowisku przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. To początek zmian wewnątrz Platformy. Dziś zbiera się rada krajowa partii.

Platforma przeżywała kryzys po tym, jak w Sejmie poparła propozycję PiS-u w sprawie podwyżek dla polityków. Dyskusja na ten temat wymknęła się spod kontroli. W słowach nie przebierali Grzegorz Schetyna, Donald Tusk i Borys Budka, który już teraz twierdzi, że najgorsze za Platformą.

– Kończymy pewien etap, ale przede wszystkim rozpoczynamy nowy etap, z którego wychodzimy wzmocnieni – mówi Borys Budka.

Wczoraj zebrał się klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Nowe otwarcie pociągnęło za sobą zmianę na czele klubu. Do tej pory to Borys Budka łączył funkcję przewodniczącego partii z kierowaniem klubem.

– Dokonaliśmy wspólnie wyboru nowego przewodniczącego klubu – zaznacza Borys Budka.

W tej rywalizacji Cezary Tomczyk pokonał Urszulę Augustyn.

– Nie będzie zgody na to, żeby sprawy wewnętrzne zabierały nam energię do działania – podkreśla Cezary Tomczyk.

Koalicja Obywatelska twierdzi, że dziś jest jedyną alternatywą wobec PiS-u. Po raz kolejny stawia siebie jako to ugrupowanie, które na opozycji chce mieć najwięcej do powiedzenia.

– Ja wierzę absolutnie w to, że to będzie krótki czas do kolejnej kampanii wyborczej. I że z tej kampanii wyborczej wyjdziemy naprawdę zwycięzcy – mówi Urszula Augustyn.

Dziś zbiera się rada krajowa Platformy Obywatelskiej. Tematem rozmów będzie aktualna sytuacja polityczna. Platforma chce m.in. podjąć decyzję co do zacieśnienia współpracy z samorządami.

 

TV Trwam News

drukuj