fot. PAP/Rafał Guz

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – dzień drugi

O godz. 9.00 rusza drugi dzień Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dziś na uczestników czekają m. in. warsztaty z tworzenia naturalnych kosmetyków oraz wirtualny spacer po rodzinnej pasiece z wieloletnią tradycją.

W tym roku dla wspólnego bezpieczeństwa Dni Otwarte odbywają się online. Jedna z sal siedziby resortu funduszy i polityki regionalnej została przemieniona w studio nagraniowe. Dzięki nowym technologiom każdy może wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy wejść na stronę internetową www.dniotwarte.eu.

Konkursy z nagrodami, wirtualne spacery, warsztaty oraz koncerty – to wszystko czeka na uczestników, którzy na własne oczy będą mogli się przekonać, co udało się stworzyć dzięki środkom z UE.

Na stronie www.dniotwarte.eu można znaleźć program wydarzenia. Do udziału zachęca minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

– To święto Funduszy Europejskich, ale i święto tych osób i instytucji, które są zaangażowane we wdrażanie funduszy europejskich; oczywiście naszych beneficjentów, którzy tak skutecznie korzystają z funduszy europejskich, inwestują te środki. Dzięki tym akcjom, które prowadzimy, takie jak chociażby Dni Otwarte Funduszy Europejskich, możemy pokazać, jak fundusze europejskie wpływają na nasz kraj, ludzi i bezpośrednich beneficjentów, ale i na rozwój regionalny – wyjaśnia Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Siódma edycja Dni Otwartych Funduszy Regionalnych potrwa do jutra.

W tym roku kończy się obecna perspektywa finansowa środków unijnych. W tym czasie zrealizowano lub rozpoczęto realizację ok. 70 tys., których wartość wynosi 282 mld złotych.

 

Zuzanna Dąbrowska/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl