fot. flickr.com

PO-KO zapowiada realizację planu wiceprezydenta Warszawy P. Rabieja dotyczącego legalizacji związków partnerskich

Koalicja Obywatelska zapowiada realizację planu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja dotyczącego legalizacji związków partnerskich. Nie wyklucza także debaty na temat adopcji dzieci przez homoseksualistów. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość będzie się bronić przed realizacją tego planu.

Wybory parlamentarne już niedługo, a ugrupowania polityczne prześcigają się ze swoimi pomysłami wyborczymi. Jednym z nich, autorstwa Koalicji Obywatelskiej, jest ten dotyczący zrównywania praw związków partnerskich z małżeństwami.

– Zrównamy prawa związków partnerskich i będziemy walczyć z przemocą domową – powiedziała podczas piątkowej konwencji Koalicji Obywatelskiej wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Legalizację związków partnerskich tej samej płci, a nawet adopcję dzieci przez te pary, zapowiadał w jednym z wywiadów prasowych już w marcu wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

– Nie jestem zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił Paweł Rabiej.

W podobnym tonie wypowiedział się jego partyjny kolega z Nowoczesnej, dziś sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej, Adam Szłapka.

– Jestem zwolennikiem równości, a więc w tym się to zawiera, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci – podkreślił Adam Szłapka.

Adopcję dzieci przez pary homoseksualne inaczej widzi natomiast Tomasz Siemoniak z Koalicji Obywatelskiej.

– Związki partnerskie – tak, jeśli chodzi o dziedziczenie i dostęp do dokumentacji medycznej. Nie – jeśli chodzi o adopcję dzieci czy inne przepisy, które by temu miały towarzyszyć – wskazał Tomasz Siemoniak.

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. To wielka szkoda wyrządzana samym dzieciom – podkreśliła działaczka pro-life Teresa Sutowicz.

– Dzieci należy chronić przed tego typu działaniem i jest niepodważalnym faktem to, że dziecko w homoseksualnej parze, jeśli można to nazwać rodziną, w takiej rodzinie nie wychowuje się prawidłowo – zauważyła Teresa Sutowicz.

Także prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiowej Jedynce podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość będzie się bronić przed realizacją tego planu.

– Plan Rabieja ma być realizowany, dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś do zabawy, ale my będziemy bardzo twardo bronić tego, żeby ten plan nie został zrealizowany – zapewniał Jarosław Kaczyński.

Bo rodzina to kobieta, mężczyzna i wychowane przez nich dzieci – dodał poseł PiS Piotr Uściński.

– To jest jedyny model rodziny, który jest akceptowany w naszej kulturze, w naszej cywilizacji. Ten model jest również przez PiS akceptowany i nie dopuścimy do tego, żeby związki jednopłciowe mogły zakładać rodzinę i adoptować dzieci – tłumaczył Piotr Uściński.

Związków partnerskich nie popiera także PSL – mówił poseł Marek Sawicki.

– Jeśli ktoś chce to wprowadzać, to musi ku temu uzyskać stosowną większość parlamentarną. Jestem przekonany, że posłowie PSL pod takimi pomysłami się nie podpiszą – zaznaczył Marek Sawicki.

Zrównywanie związków partnerskich z małżeństwami jest jednym z czołowych postulatów ugrupowań lewicowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj