fot. PAP/Radek Pietruszka

PiS domaga się od G. Schetyny usunięcia S. Neumanna z funkcji przewodniczącego PO-KO

Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagają się od szefa Platformy Obywatelskiej, aby usunął Sławomira Neumanna z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO.

Ma to związek z nieprawidłowościami w oświadczeniu majątkowym parlamentarzysty. Chodzi o zakup samochodu.

Poseł Marcin Horała zaapelował cztery dni temu do władz Platformy o „dymisję” Sławomira Neumanna. Do tej pory nie otrzymał też odpowiedzi na szereg pytań.

Dlatego dziś w Sejmie stanęła – jak to określono – „tablica wstydu PO” z napisem „Afera Neumana – Standardy Schetyny”.

– Jak to jest możliwe, że 31 grudnia deklaruje, że razem z żoną mają 20 tys., po czym po dwóch dniach żona kupuje samochód za 50 tys. i ten samochód nie zostaje wpisany zresztą do oświadczenia majątkowego. Jakie to ważne, związane z pełnieniem mandatu posła przedmioty kupował w grudniu, przed świętami, w perfumeriach czy w galerii alkoholi, płacąc za to pieniędzmi z konta poselskiego, z konta na działalność poselską, na biura poselskie? Czy te pieniądze zostaną polskim podatnikom oddane? Na te pytania cały czas nie usłyszeliśmy odpowiedzi i cały czas nie ma żadnej reakcji Grzegorza Schetyny, na te działania, które być może skończą się zarzutami prokuratorskimi, ale już teraz widać, że są mocno nieetyczne – podkreślił poseł Marcin Horała.  

Poseł Marcin Horała stwierdził, że nie pozwoli, aby PO nie stosowała się do wysokich standardów, które wyznacza PiS. Nie tylko PiS, ale wszystkie partie polityczne powinny przestrzegać wysokich standardów – stwierdził.

Marcin Horała zapowiedział, że „tablica wstydu PO” będzie prezentowana w Sejmie do momentu, aż Grzegorz Schetyna podejmie reakcję ws. Sławomira Neumanna.

RIRM/TV Trwam News

drukuj