Debata ekonomistów nt. propozycji PiS

W najbliższy poniedziałek odbędzie się debata ekonomistów dotycząca propozycji gospodarczych PiS. Ponad 30 ekspertów potwierdziło już swoją obecność.

Tymczasem propozycje największej partii opozycyjnej krytykuje rząd. Minister finansów napisał nawet list do wszystkich ekonomistów, których wcześniej na debatę zaprosił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jan Vincent Rostowski napisał, że program największej partii opozycyjnej jest oparty na konserwatywnych założeniach. Stwierdził on także, że w czasach największego kryzysu ekonomicznego od II Wojny Światowej  byłby katastrofą dla finansów publicznych.

Minister przyznał także, że jego obliczenia nie są pełne, ponieważ obejmują mniej więcej 50 proc. propozycji wydatkowych i wszystkich dochodowych.

Ekonomista i poseł, prof. Jerzy Żyżyński odnosząc się do tego zwrócił uwagę, że szef resortu finansów sam nie ma nic do zaproponowania. Ekonomista dodał, że program rządu nie służy rozwojowi Polski.

Polska jest w stagnacji, mamy do czynienia z bezrobociem na bardzo wysokim poziomie, wiele firm jest zamykanych. Jest pytanie czy minister finansów ma jakąś alternatywę? – Jeżeli mu się nie podoba program PiS, powinien taką mieć. Minister finansów pewnych rzeczy nie rozumie. Nie jest prawdą, że propozycje przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego coś zabierają Polakom; nic Polakom nie zabierają.– powiedział profesor Żyżyński.

Posłowie nad tym problemem debatować będą w poniedziałek o godz. 11:30. Pozytywnie na zaproszenie odpowiedziało już ponad 30 ekspertów. Będą oni uczestniczyć w kilkugodzinnej debacie. Moderatorem będzie red. Krzysztof Skowroński.

Te uwagi, które zostaną w debacie poruszone zostaną przedstawione przez ekspertów; będą później wykorzystane przy dalszych pracach nad naszym programem. Chcemy także stworzyć moment do dyskusji na temat realnych możliwości wprowadzenia tego programu. Program, który prezentujemy jest przede wszystkim programem realnym, który po wprowadzeniu będzie korzystnie wpływał na stan finansów publicznych oraz rynek pracy – powiedziała poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS.

Wypowiedź Jerzy Żyżyński


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl