K. Karski: mamy do czynienia ze złamaniem polskiej racji stanu

Zgoda na przyjęcie 100 tys. islamskich imigrantów jest złamaniem polskiej racji stanu – powiedział europoseł Karol Karski. Polityk odniósł się w ten sposób do publikacji tygodnika „wSieci”. Gazeta ustaliła, że decyzja ws. przyjęcia kilkudziesięciu tysięcy cudzoziemców już zapadała.

Dziennikarze powołali się przy tym na źródła w KE. Co więcej, brukselscy urzędnicy mają dysponować listą miejsc w których zostaną ulokowani imigranci. Rząd PO-PSL – według tygodnika – miał usilnie prosić o zwłokę w realizacji tego planu ze względu na wybory.

Europoseł prof. Karol Karski mówi, że jeśli potwierdzą się te informacje będą dobitnie świadczyły o uległości rządu PO wobec UE.

My nie mamy żadnego obowiązku. Zgadzanie się przez rząd Ewy Kopacz na te rozwiązania jest naruszeniem polskiej racji stanu, jest naruszeniem prawa międzynarodowego, złamaniem reguł dotychczas obowiązujących w UE, w ramach których polityka bezpieczeństwa wewnętrznego oraz polityka azylowa była realizowana wyłącznie przez państwa członkowskie – zaznacza europoseł Karol Karski.

Rząd premier Ewy Kopacz informował, że zgodził się na przyjęcie ok 7 tys. imigrantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl