fot. PAP/Rafał Guz

J. Kaczyński: Rządzi nami grupa ludzi, którzy nie wierzą w ideę i nie cenią idei Polski niepodległej oraz wspólnoty narodowej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, powiedział, że dziś rządzi grupa ludzi, którzy nie wierzą w ideę i nie cenią idei Polski niepodległej oraz wspólnoty narodowej. Lider Zjednoczonej Prawicy zabrał głos podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku.

Podczas wystąpienia w Pułtusku Jarosław Kaczyński zestawił działania rządu Zjednoczonej Prawicy i obecnej koalicji rządzącej m.in. w obszarze bezpieczeństwa naszego kraju. Jak przypomniał, ZP realizowała całościowy plan ustalony z dowództwem armii, polegający na modernizacji i dozbrajaniu naszego wojska.

Choć obecnie nikt oficjalnie nie zrezygnował z tych działań, to podejmowane decyzje świadczą o zupełnie czymś innym – powiedział prezes PiS. Jako przykład podał kwestie zakupów sprzętu.

– Nie jest załatwiona sprawa HIMARS-ów i odpowiednich wyrzutni koreańskich, które mają mniej więcej te same zalety – mogą celnie strzelać na odległość około 300 km. Sprawa dodatkowych eskadr lotnictwa, w tym także lotnictwa przewagi powietrznej (chodzi o samoloty F-15), nie została załatwiona. Sprawa helikopterów bojowych Apache, najlepszych dzisiaj na świecie – 96 miało być kupionych, 16 dla każdej dywizji, bo tych dywizji miało być sześć – to też nie jest załatwione – wyliczał prezes Jarosław Kaczyński.

Kolejną niezałatwioną sprawą jest produkcja w Polsce czołgów K2 – wyliczał prezes PiS. Lider ZP zwrócił uwagę, że obecne władze nie mają też planów dotyczących zwiększenia liczebności armii, nie przedstawiają również wizji wzmocnienia obronności Polski na wschodniej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl