fot. https://twitter.com/KancelariaSejmu

Prawo i Sprawiedliwość zgłosi kolejny projekt uchwały dotyczący uznania Rosji za państwo wspierające terroryzm

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Urszula Rusecka, zapowiedziała, że jej partia ponownie zgłosi projekt uchwały Sejmu w sprawie uznania Rosji za państwo wspierające terroryzm.

W ubiegłym tygodniu Sejm nie przyjął uchwały uznającej Federację Rosyjską za państwo wspierające terroryzm, ponieważ opozycja nie wzięła udziału w głosowaniu i zabrakło kworum.

Politykom opozycji nie spodobała się poprawka PiS, w której jest mowa m.in. o tym, że Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za katastrofę smoleńską.

Poseł Urszula Rusecka wskazała, iż w projekcie nowej uchwały również znajdzie się ten zapis.

– Prawo i Sprawiedliwość od początku swojej działalności zawsze ostrzegało przed imperialnym zachowaniem Rosji. Takie jest nasze zadanie i go nie zmieniamy. Teraz inne państwa europejskie przyznają nam rację. W związku powyższym nie możemy się wycofać z naszej linii oraz z tego, jak postrzegamy sąsiada za naszą wschodnią granicą – powiedziała Urszula Rusecka.

Polityk oceniła, że zachowanie opozycji podczas głosowania nad uchwałą Sejmu w sprawie uznania Rosji za państwo wspierające terroryzm było skandaliczne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl