fot. PAP/Marcin Obara

Wiceszef resortu spraw zagranicznych udał się do Niemiec

Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk, rozpoczął w poniedziałek trzydniową wizytę w Berlinie, gdzie będzie rozmawiał m.in. o kwestii reparacji od Niemiec.

Przedstawiciel rządu odbędzie szereg spotkań i aktywności. W poniedziałek udzieli wywiadu głównej niemieckiej agencji informacyjnej, a we wtorek weźmie udział w symbolicznym zawieszeniu wiechy nad nowym gmachem polskiej ambasady w Berlinie.

Wiceminister Arkadiusz Mularczyk podejmie także dialog z ważnymi niemieckimi politykami. Wiceszef MSZ podkreślił, że rozmowy będą trudne, bo obejmą najbardziej palące tematy.

– Chciałbym poruszyć główne sprawy, które dotyczą trudnych relacji polsko-niemieckich. Oczywiście podniosę problematykę odszkodowań wojennych. Na pewno nie będą to łatwe rozmowy. Natomiast myślę, że wizyta w Berlinie jest ważna, ponieważ niemieccy politycy bezpośrednio ode mnie usłyszą o naszych oczekiwaniach, postulatach i sprawach, które w relacjach polsko-niemieckich powinny być uregulowane – powiedział wiceminister Arkadiusz Mularczyk.

Pierwszego września zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej, z którego wynika, że ogólna kwota strat to ponad 6 bilionów 220 miliardów złotych.

Raport przygotował działający w poprzedniej kadencji parlamentu zespół, którym kierował poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl