PiS przeciwny stałym mechanizmom ws. przyjmowania uchodźców

Prawo i Sprawiedliwość proponuje, by Sejm wyraził zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek prób ustanawiania unijnych stałych mechanizmów przyjmowania uchodźców.

Negatywnie ocenia też decyzje Unii Europejskiej ws. relokacji 120 tysięcy uchodźców. Propozycja uchwały w tej sprawie ma być rozpatrywana dziś na posiedzeniu sejmowej komisji ds. UE.

Przewodnicząca komisji poseł Izabela Kloc mówi, że polityka migracyjna powinna być dostosowana przede wszystkim do krajowego prawodawstwa.

– To państwa powinny decydować się na to w jaki sposób prowadzić taką politykę. Myślimy, że nasz głos, również na poziomie Unii Europejskiej, będzie słyszalny. Jest nas coraz więcej. Chcemy przede wszystkim rozwiązywać ten problem poprzez wykorzystywanie mechanizmów, które możemy stosować w miejscu, gdzie problem powstaje, a nie sprowadzać go do naszego kraju. To, co dzieje się w Niemczech, chociażby wydarzenia w Kolonii, nie napawają optymizmem. Trzeba chronić bezpieczeństwo naszych narodów – apeluje Izabela Kloc.

Posłowie zajmą się także projektem autorstwa Kukiz’15, który chce aby Sejm przyjął uchwałę wzywającą rząd do zmiany stanowiska Polski ws. migrantów.

Zgodnie ze zobowiązaniem rządu PO-PSL, pierwsze grupy głównie syryjskich uchodźców (relokowanych z Włoch i Grecji) mają trafić do naszego kraju w tym roku. Docelowo Polska ma przyjąć ok. 7 tys. osób w ciągu dwóch lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl