Brytyjczycy będą mieć rzeczywisty wybór ws. Unii

W 2015 roku może zostać przeprowadzone referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie pozostania lub wyjścia tego kraju z UE.

W wywiadzie dla tygodnika „Sunday Telegraph”  premier David Cameron stwierdził, że krajowi grozi pogrążenie przez unijne ustawodawstwo i biurokrację. Miał zapewne na myśli pogłębienie unii walutowej, gospodarczej i politycznej, będące odpowiedzią na kryzys. Ponadto, nawet z racji tego, że kraj pozostanie poza strefą euro, Londyn nie będzie musiał uczestniczyć w tych projektach. Zdecydował się on pozostać poza unią fiskalną. Co więcej, tak daleko idące zmiany w Unii uznał za dobry moment do określenia na nowo swoich relacji z nią.

Dodatkowo posłowie z partii Konserwatywnej zwrócili się z apelem do premiera o przygotowanie prawa w celu rozpisania referendum.

Także sondaże wskazują na to, że aż 82 proc. społeczeństwa brytyjskiego  chce oddać swój głos w plebiscycie.

Europoseł Konrad Szymański stwierdził, że brytyjscy politycy każdego szczebla są już znużeni ciągłym dokładaniem regulacji gospodarczych. Poza tym dodał, że „od referendum Wielka Brytania w najbliższym czasie  nie ucieknie, a jeżeli Bruksela będzie napędzała kolejne zmiany traktatowe, pogłębiające proces integracji, referendum będzie nieuchronne”.

 

 


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl