Obraz autorstwa Freepik

Polska i Malta będą zmuszone do wprowadzenia tzw. aborcji ze względu na decyzję Unii Europejskiej?

Większość w Parlamencie Europejskim forsuje wpisanie tzw. aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. W przyjętej w czwartek rezolucji eurodeputowani wezwali Maltę i Polskę do zniesienia ograniczeń w tym zakresie. Europosłowie potępili fakt, że w niektórych państwach członkowskich lekarze lub całe placówki medyczne odmawiają zabijania dzieci poczętych na podstawie klauzuli sumienia. Uznali też, iż tzw. procedury aborcyjne powinny być obowiązkową częścią programu nauczania dla lekarzy i studentów medycyny.

Zapisy rezolucji skrytykował m.in. europoseł Patryk Jaki. Polityk przekazał, że jej przyjęciu sprzeciwili się wszyscy deputowani Zjednoczonej Prawicy.

Prawo do życia było fundamentalną częścią naszej Wspólnoty. Niestety, od jakiegoś czasu próbuje się przekazać, by nie prawo do życia, ale prawa tzw. reprodukcyjne, które nie znajdują się w żadnych konwencjach, czyli prawo do zabijania dzieci nienarodzonych jest ważniejsze niż prawo do życia. Uważam, że tak nie jest. Ideologia praw reprodukcyjnych jest jednym z powodów, dlaczego Europa tak dramatycznie wygląda, jeżeli chodzi o czynniki demograficzne. W związku z tym jest coraz słabsza – wyjaśnił Patryk Jaki.

Parlament Europejski opowiedział się też za wstrzymaniem unijnego finansowania dla podmiotów, które sprzeciwiają się ideologii gender i bronią prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Rezolucja w sprawie tzw. aborcji jest apelem politycznym. Kwestie dotyczące zmian w tym zakresie leżą wyłącznie w gestii państw członkowskich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl