Macierewicz zawiadomi prokuraturę

Parlamentarny zespół posła Antoniego Macierewicza złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez b. ministra MSWiA Jerzego Millera, oraz członków państwowej komisji badającej katastrofę smoleńską. Zawiadomienie zostało skierowane do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Ma to związek z wynikami badań ekspertów parlamentarnego zespołu na czele z prof. Kazimierzem Nowaczykiem, którzy obalili podstawowe tezy raportu komisji Jerzego Millera.
Eksperci ustalili, że 10 kwietnia 2010 r. Tu-154M nie zszedł poniżej 10 m nad ziemią i nie mógł uderzyć w brzozę; przeleciał ponad nią, a do katastrofy doszło między 35 a 36 metrem nad ziemią z przyczyn do dzisiaj nie wyjaśnionych – przypomniał poseł Antoni Macierewicz. Jak zaznaczył raport komisji Millera wprowadza opinię publiczną w błąd – stąd zawiadomienie.

Pobierz Pobierz
Oprócz poświadczenia nieprawdy w dokumencie państwowym, zawiadomienie dotyczy również ewentualnego niedopełnienia obowiązku lub przekroczenia uprawnień oraz wprowadzenie w błąd organów ścigania. Antoni Macierewicz liczy na to, że sprawa ta zostanie szybko wyjaśniona przez prokuraturę. Dodał również, że „dane są oczywiste i nie ulegają wątpliwości. Ponadto zwrócił szczególną uwagę na fakt, że „członkowie Komisji Badania Wypadków Lotniczych potwierdzili prawdziwość tych danych oraz tym samym potwierdzili dokonanie fałszerstwa”.

Pobierz Pobierz
Poseł Antoni Macierewicz zapowiedział, że wkrótce zespół wystąpi z podobnym zawiadomieniem w stosunku do m.in. premiera Donalda Tuska i szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl