A. Macierewicz: Prezydent Duda powinien zwrócić SKW aneks do raportu z weryfikacji WSI

Prezydent Andrzej Duda powinien zwrócić Służbie Kontrwywiadu Wojskowego aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych – uważa minister obrony narodowej. Antoni Macierewicz dodaje, że w dokumencie są informacje potrzebne kontrwywiadowi wojskowemu.

W czerwcu szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu WSI. Zgodnie z przepisami to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu. Dokument do tej pory nie trafił jednak do Służby.

Blokowanie przekazania raportu z powrotem do SKW jest działaniem nieroztropnym i dla Polski naprawdę niekorzystnym – uważa minister obrony narodowej.

– Jeżeli pan prezydent zdecydował się nie publikować raportu, chociaż ustawa tak stanowi, to jest w jego uprawnieniach. To jest zupełnie bezsporne, ale w takim razie powinien ten materiał zwrócić do SKW, której to jest po prostu potrzebne do kontynuowania działalności – mówi Antoni Macierewicz.

W środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński poinformował, że ws. aneksu do raportu z likwidacji WSI prezydent Andrzej Duda na razie podtrzymuje decyzję śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie ujawnił dokumentu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl