Prezydent Warszawy zaskarżyła do sądu decyzje komisji weryfikacyjnej dot. zwrócenia stolicy kilku nieruchomości

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz idzie na wojnę z komisją weryfikacyjną. Warszawski ratusz zaskarżył do sądu ustalenia komisji weryfikacyjnej, na podstawie których przywrócono miastu kilka nieruchomości wartych dziesiątki milionów złotych.

Zastrzeżenia warszawskiego ratusza dotyczą nieruchomości leżących w samym centrum stolicy: Chmielnej 70, Siennej 29, Twardej 8 i 10. Warte setki milionów złotych nieruchomości, które zostały za sprawą komisji weryfikacyjnej przywrócone miastu, mogą pozostać w rękach handlarzy roszczeń. Wszystko za sprawą skargi, jaką prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.  Chodzi o uzasadnienie decyzji komisji weryfikacyjnej, dotyczące uchylenia reprywatyzacji i odmowy uwzględnienia wniosku dekretowego. W ocenie Ministerstwa Sprawiedliwości, prezydent Warszawy działa wbrew interesowi miasta.

– Jak człowiek myśli, że już nic gorszego ws. afery reprywatyzacyjnej nie może się wydarzyć to Hanna Gronkiewicz-Waltz skarży korzystne dla miasta decyzje. Czyli nie chce, aby majątek wrócił do miasta. Lepiej, aby został w rękach handlarzy! Niebywały skandal – tak na Twitterze zachowanie decyzję prezydent Warszawy skomentował Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej.

Do całej sprawy odniósł się także sam ratusz.

„Miasto zaskarżyło do sądu administracyjnego wyłącznie ściśle określone fragmenty uzasadnień decyzji komisji weryfikacyjnej, same rozstrzygnięcia są korzystne dla m.st. Warszawy i nie są przedmiotem zaskarżenia” – tłumaczy rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Według Ministerstwa Sprawiedliwości, Hanna Gronkiewicz-Waltz idąc do sądu chce doprowadzić do uchylenia wydanych przez komisję decyzji. Jeśli sąd przychyli się do wniosku, oznaczać to będzie zwrot nieruchomości handlarzom roszczeń i stratę dla miasta wielu milionów złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl