fot. pixabay.com

Niepraworządne działania Unii Europejskiej

Lewicowo-liberalne elity chcą podporządkować działanie Unii Europejskiej swoim interesom – wskazał Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PiS, podczas organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości konferencji. Dyskusję poświęcono planom powiązania wypłaty środków unijnych z oceną praworządności.

https://twitter.com/MS_GOV_PL/status/1336268578425810948

„Przyszłość UE. Budżet i praworządność” – do udziału w konferencji pod tym hasłem resort sprawiedliwości zaprosił polityków, prawników oraz publicystów.

„Jesteśmy w punkcie zwrotnym w historii. Mam nadzieję, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie wyrazi zgody na niepraworządne rozwiązania, które wyznaczają kierunek rozwoju Europy sprzeczny z naszymi podstawowymi interesami” – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, otwierając spotkanie.

Prelegenci są zgodni, że mechanizm praworządności w kształcie proponowanym przez Niemcy i KE wychodzi poza traktaty.

„W pewnym momencie Unia Europejska przestała być organizacją praworządną. Stała się ośrodkiem realizacji interesów najsilniejszych krajów” – podkreślił Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

– To był ten moment, kiedy nurt liberalno-lewicowy przejął władzę i stał się politycznym hegemonem w Unii Europejskiej. Po pierwsze, nie ma co udowadniać, że jesteśmy praworządni, inaczej mówiąc, że nie jesteśmy wielbłądem. Po drugie, nie warto udowadniać, że to rozporządzenie jest źle zdefiniowane, a definicje są szerokie. Nie powinniśmy tego udowadniać, ponieważ wciąga nas to w niepotrzebne dyskusje – powiedział europoseł PiS.

Zdaniem polityka, w interesie Polski leży dziś pokazywanie, że to organy decyzyjne UE działają niepraworządnie.

W czwartek rozpocznie się dwudniowy szczyt RE, podczas którego przywódcy państw będą rozmawiać na temat nowego budżetu UE, a także tzw. Funduszu Odbudowy.

Polska i Węgry głośno protestują przeciw tzw. mechanizmowi praworządności. Takie rozwiązanie krytykuje też premier Słowenii.

 

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl