Włochy: drzewa w donicach na przystankach w Rzymie dadzą cień podczas upałów

Drzewa w wielkich donicach zostaną ustawione na przystankach autobusowych w Rzymie, by dawały cień, w którym będzie można schronić się podczas dotkliwych upałów. Zgodnie z ogłoszonym przez władze miasta pilnym planem na przystankach w różnych dzielnicach stanie 30 drzew.

Poważnym problem we włoskiej stolicy są liczne przystanki w nasłonecznionych miejscach, gdzie nie ma nawet wiat ani ławek. Czekanie na autobus w takich warunkach w 40-stopniowym upale – a taki właśnie nadchodzi – jest często nie do zniesienia.

Wiele przystanków, gdzie nie ma żadnego schronienia przed słońcem, jest w historycznym centrum, obleganym także przez tysiące turystów.

„W najbliższych dniach zakończone zostanie ustawianie drzew w różnych dzielnicach miasta” – zapowiedziała szefowa wydziału do spraw ochrony środowiska w magistracie, Sabrina Alfonsi.

To najnowsza inicjatywa zarządu Wiecznego Miasta, podjęta w trybie pilnym w związku z oczekiwanymi rekordowymi upałami.

„Rzym, jak wszystkie inne metropolie, musi stawić czoła wyzwaniom związanym ze skutkami zmian klimatycznych: wzrostem temperatur oraz ryzykiem ekstremalnych zjawisk pogodowych” – dodała Sabrina Alfonsi.

Donice z drzewami będą stały do połowy września. Pojawią się w dniach nadejścia nad Włochy antycyklonu afrykańskiego, który przynosi pierwsze tego lata rekordowe temperatury.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl