Polska pod wpływem zatoki niżowej

Jak informuje IMGW, Europa południowa, centralna i północne krańce kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będzie wyż znad Rosji.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej związanej z układem niżowym z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czarnym. Z zatoką związany jest górny front ciepły, przemieszczający się z południa na północ Polski i stopniowo rozmywający się. Jedynie północne krańce kraju początkowo będą na skraju wyżu z centrum nad Łotwą. Ze wschodu nadal będzie napływać przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  1010 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na południowym zachodzie oraz na krańcach północno-wschodnich Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, miejscami opady deszczu, rano gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. W Karpatach lokalnie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st. na przeważającym obszarze, na południowym zachodzie i krańcach północno-wschodnich od 7 do 10 st., na wybrzeżu miejscami około 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami słabe opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 do 3 st., na wybrzeżu około 5 st., a w dolinach karpackich lokalnie około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W środę w dzień na południowym zachodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu lokalnie o natężeniu umiarkowanym, a w górach opady śniegu i śniegu z deszczem. Miejscami suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5 do 7 st. na południowym zachodzie i od 7 st. na 10 st. na północy i wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek w nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W środę w dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, po południu słabnący, wschodni. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Silne zamglenia. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W środę w dzień zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl