fot. sxc.hu

Polska na skraju wyżu

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia oraz częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Jeziora Onega. Nad resztą kontynentu będą dominowały wyże, tylko w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego wystąpią płytkie niże. Polska będzie na skraju wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, w powietrzu polarnym morskim, tylko na krańcach południowych zaznaczy się obecność frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Jeziora Onega.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północy i wschodzie okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich także burze i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Burze możliwe również na północy kraju. Temperatura maksymalna od 17 st. miejscami na wybrzeżu, około 21 st. w centrum, do 25 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, gdzieniegdzie dość silny i porywisty, nad morzem i w czasie burz w porywach do 80 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północy okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Przelotne opady możliwe także na Podhalu. Temperatura minimalna od 8 st. miejscami na zachodzie do 14 st. na Półwyspie Helskim; chłodniej w kotlinach sudeckich i na Podhalu: od 5 st. do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W środę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st. nad morzem do 22 st. na południu kraju. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl