fot. Obraz autorstwa WangXiNa na Freepik

Prawo i Sprawiedliwość domaga się wyjaśnień w sprawie paktu migracyjnego

Prawo i Sprawiedliwość składa wniosek o dodatkowe posiedzenie Sejmu, aby rząd złożył wyjaśnienia w sprawie paktu migracyjnego. Poinformował o tym szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak, w mediach społecznościowych.

Mariusz Błaszczak wskazał, iż wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk kłamał, mówiąc, że Polska nie będzie musiała przyjmować nielegalnych migrantów.

Francuski premier właśnie stwierdził, że udało się wymusić na państwach Europy Wschodniej podpis na dokumencie obligującym do przyjmowania migrantów lub do wysokich opłat za odmowę – napisał Mariusz Błaszczak

Do wypowiedzi francuskiego polityka odniósł się też w niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, podczas spotkania w Otwocku.

To oznacza, że będziemy musieli przyjmować co rok dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów, a w przeciwnym wypadku będziemy musieli płacić. W sytuacji kiedy zostanie ogłoszony przez Komisję Europejską stan nadzwyczajny, to nie będziemy mogli płacić, będziemy musieli ich przyjmować. Przy mocniejszym nacisku na granicę Europy tego rodzaju stan nadzwyczajny jest bardzo prawdopodobny. Decyzja Unii Europejskiej, na którą zgodził się – wbrew swoim deklaracjom – Donald Tusk, nawet jeżeli został zmuszony, to nie powinien dać się zmusić, jest niczym innym jak zachętą do tego, żeby imigrantów było coraz więcej – wskazał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zachęcał przy tym do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl